Press "Enter" to skip to content

NYC Müzeleri

MET Müzesiış GörünümGuggenheim

New York şehri epeyce bir turist çekiyor (yıllık 50 Milyon üzerinde) ve bu insanların belli bir kısmı müzelere gidiyorlar.

Benim gezme imkanım olduklarımdan bir tanesi MET, dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi (yıllık 5 milyon ziyaretçi üzerinde), diğeri Guggenheim. Şimdi niye bu müzeleri burada yazıyorum? Çünkü müzeler çok ince düşünülmüş ayrıntılar sağlıyor. Nedir mi bunlar?

1) Bu müzeler de bedava Wifi var. Yurtdışı seyahatlerinde cep telefonu operatörlerine zengin etmek istemeyen birisi olarak bu önemli. Wifi’ye ihtiyaç mı var? Hem de nasıl. Birşey görüyorsunuz, daha ayrıntılı aramak istiyorsunuz ve Internet’ten daha güzel bir yer yok. Bence müzelerdeki bu wifi hizmeti gelen ziyaretçilerin etkileşimini (ve dolayısıyla) memnuniyeti arttırıyor.

2) Müzelerin hepsinin uygulaması var, bazılarında içerideki sergilere oranla epeyce bir bilgi var (mesela Guggenheim), bazıları da daha az bilgi var (MET). Ama bir uygulama yapmışlar ve bir bilgi veriyor.

Bizim ülkemize laf ediyor havası vermeyelim, bizim müzelerimiz de dünyaca ünlü ve muazzamlar. Belki bir kaç dokunuşla çok daha iyi olurlar.

Comments are closed.