Press "Enter" to skip to content

Uzaktan tedavi hızlanmaya başladı – Spruce

Yıllardır sürekli olarak doktorların uzaktan video ile hastalarla konuşması ve tedavi etmesi yönünde birşeyler olacak diye haberler verilirdi ama bu bir türlü ölçeklenemezdi.

Daha önce iki tane firmaya bakmıştık, birisi Doctor on Demand, videolu chat yapabiliyorsunuz, diğeri de Tel A Doc, doktora rahatsızlık için telefon edebiliyordunuz.

Yukarıda videosunu gördüğünüz Spruce işleri biraz daha değiştiriyor. İlaç alma kısmını kolaylaştırmış, bu bir geliştirme ama asıl önemli olan sırf cildiyecilerin peşinden gitmiş olması. Cildiyeciye muayeneye gittiğiniz zaman ne kadar olayın kısa olduğunu biliyorsunuz, onun için illa ki orda olmanız gerekmiyor. Onun için telemedicine veya uzaktan tedavi (tanı daha önce tabii ki) en azından cildiye alanından mümkün oluyor.

Konuyu şöyle özetleyelim, bir kaç arkadaş meşhur Kolsuz Agop lakabı ile bilinen Dr. Agop Kotoğyan’a gidip, cilt sorunlarına çare buldu. Mesela o doktor Spruce’u kullansa ve millet İstanbul’a onun ofisine gelmek zorunda olmadan işini görse daha güzel bir dünya olmaz mı? Olur!

Comments are closed.