Press "Enter" to skip to content

Call a doctor plus – Telefondan ve Videodan Tedavi için Abonelik Modeli

Çoğu zaman bir fikir iyi olsa bile bunu ilerletmek için bu fikri çeviren fikirlerinde iyi olması gerekiyor. Daha önceki geçmiş yazılarımızda Teladoc’dan bahsetmiştim. Teladoc telefon ve video ile hastaları doktorlarla buluşturuyordu ama bir abonelik modeli yoktu.

Call a doctor plus ise Teladoc ve başka hizmet sağlayacılarına erişim için abonelik sağlıyor. Aylık belli bir miktarı veriyorsunuz ve sağlık hizmetlerini Call a doctor plus üzerinden alabiliyorsunuz. Aboneliğin müşteri için en büyük avantajlarından biri hizmet almak istediğiniz az para ödemek zorunda olmamanız. Böylece bu hizmetlerin kullanılması daha kolay oluyor.

Bu arada uzaktan tedavi sağlayıcıları hizmet şartlarını iyice belirlemiş durumdalar. Mesela duruma göre şunu yapacaklarını söylüyorlar:

1) Eğer hastanın canı tehlikedeyse, hemen hastayı acile yönlendir
2) Eğer hastanın durumu acilse ama hayati tehlikesi yoksa, tedavi öner, icabında reçete yaz ve aile hekimine yönlendirip / yönlendirmemeye karar ver
3) Eğer hastanın durumu acil değilse ve hayati tehlikesi yoksa, icabında reçete yaz ve aile hekimiyle ve başka bir uzmanla takip etmesini öner.

Görüldüğü gibi uzaktan tedavi yavaş yavaş kendine yer ediniyor ama temennimiz tabii ki hasta olmamanız.

Comments are closed.