Press "Enter" to skip to content

Doktor’a SMS – First Opinion

Sağlık hizmetlerinin bir kısmı da farklı girişimlerle online dünyaya giriyor. Çoğu insan zaten hazı hazırda Google ve Facebook’tan inanılmaz derecede yararlanıyor ve kitlelere durumunu soruyor veya benzer sorun yaşamış kişilerin yazılarına bakıyor.

Doktorların genelde çekindiği bir hizmeti sunmak istiyor First Opinion uygulaması. Doktorlar telefondan doktorculuk yapmayı hiç sevmezler çünkü tam olarak hastayı inceleme fırsatları yok. Velhasıl First Opinion firması sms ve fotoğraf yolu ile hastaların hemen doktorlardan geri bildirim almasını sağlıyor.

İş modeli şöyle çalışıyor. Herkese first opinion bedava (sadece ABD’de olması için ABD teli vermeniz gerekiyor) ve 24 saat içinde bir cevap geliyor. Eğer hızlı cevap almanız gerekiyorsa 9 dolar aylık vermeniz gerekiyor.

Konu insan hayatı olunca deneme yanılma diye birşey tabii ki olamaz çünkü hatanın mühim sonuçları var. Bunu Aile hekiminiz ile bağlantı olarak düşünürseniz, belki o zaman daha cazip gözükebilir çünkü size bir an önce gelin veya gelmeyin diyecektir veya şu olursa hemen gelin diyebilecektir. Bütün bunlarda hasta kliniğe uğramadan yapılabilecek.

Bu arada 6 milyon dolar yatırım almış durumdalar, birileri bunun büyük olabileceğine inanıyor.

Comments are closed.