Press "Enter" to skip to content

Öğretmenden Öğren – Teacherspayteachers.com

Eğitimin tabii ki en önemli noktalarından biri (belki de en önemlisi) öğretmenler. Dünyadaki her şeyi bilsek bile (ilmi ve ahlaki) bunları öğretemezsek bilgi pek bir işe yaramıyor ve öğretmenler canla başla iyi bir eğitim vermeye çalışıyorlar.

ABD’de bir girişim öğretmenler (teacherspayteachers.com) arası bir pazar yeri oluşturmuş ve böylece öğretmenler diğer öğretmenlerin kullandıkları araçları görebiliyorlar ve ihtiyacı oldukları araçları anında satın alabiliyorlar. Sınıflara, derslere göre sınıflandırma yaparak ihtiyacınız olan aracı bulabiliyorsunuz ve başkalarının oylamalarında neyin ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Bence 2 büyük faydası var bu sitenin. 1) Öğretmenler bazı konularda tekerleği sıfırdan icra etmek yerine başka öğretmenlerin icat ettiklerini kullanıyorlar ve bunun içinde bir meblağ ödeyerek (rakamlarda 10 – 15 dolar civarı) zamandan kazanıyorlar. 2) Bu araçları oluşturan öğretmenler mesleğine odaklanarak ek gelir kazanıyor. Yani kazan-kazan durumu!

Merak edenler için aşağıda sitenin infografisini görebilirsiniz.

 

Comments are closed.