Press "Enter" to skip to content

Lytics – Analizin IFTTT’si

Uygulamaları birlikte hareket ettirebilen IFTTT’yi veya Zapier‘yi daha önce duymuş olabilirsiniz. Bir uygulama da bir şey olunca diğer uygulamayı tetikliyor (mesela hava durumu uygulamasında yarınki hava durumu 20 dereceyi geçince, e-mail yollayabiliyorsunuz kendinize)

Lytics bunu analytics seviyesinde yapıyor ve epey çok şeyi birleştirip size hedefleme, müşteri kitlesi oluşturma imkanları veriyor. Mesela websitesi ve uygulama analiz platormunuz mixpanel’i ve e-posta gönderme platformunuz mailchimp’i birleştirip sitenize gelip, e-mailinizi açmayan ve açan kişileri bulabilirsiniz ve bunları kitle halinde dışarıya aktarabilirsiniz. IFTTT’deki ve Zapier’deki gibi buradaki yapacağınız işler sınırsız gibi gözüküyor.

Şahsen daha bu ürünü kullanmadım ama yakın zamanda kullanmayı umut ediyorum. O zaman biraz daha bilgi verebilirim belki.

Ek bilgi – 4 Şubat 2015

Bu alanda yarışan başka şirketlerde var ve Gosquared People Analytics ile bu alanda bulunacağını belirtti. 14 gün bedava deneme süresi olan Gosquared önemli bir alternatif gibi görünüyor (sonuçları export edebiliyorsunuz CVS olarak)

 

 

Comments are closed.