Press "Enter" to skip to content

Kitap Tanıtımı – Invevitable

http://mullbergaskolan.se/?pankreatit=K%C3%B6p-Cialis-p%C3%A5-n%C3%A4tet-Karlstad&7d2=47 Daha önce bu blogda Wired dergisi kurucularından Kevin Kelly’nin başka bir kitabını incelemiştim. Kevin Kelly bu sefer okuması daha kısa olan the Inevitable kitabında şu anı ve gelecek 30 seneyi şekillendiren ve şekillendirecek 12 tane teknolojik gücü okuyucularına anlatıyor. Tabii ki hangi firmaların hayatta kalacağı üzerine bir tahminde bulunmuyor ama hangi güçlerle yaşamayı öğrenmemiz gerektiğini anlatıyor. İşte o güçlerden bazıları şöyle:

site de rencontre gratuit pour africains aj lee and dolph ziggler really dating – Erişim: Geçmişte olduğu gibi şu anda da mal ve mülk sahibi olmak önemli ama bunlardan da önemli olan bir şey ise erişim. Mesela taksi’ye binebiliyorsak, o zaman sanki bütün taksiler bizimmiş gibi oluyor (tabii ki bedelini veriyoruz). Aynı şekilde bir seyahatte Airbnb’den istediğimiz evi seçebiliyorsak, o zaman bütün evler bizim olabiliyor. Burada gerçekleşen değişim çoğu zaman atıl olarak bekleyen kapasitenin (evimizdeki boş oda olsun, arabımızdaki boş koltuk olsun) artık başkaları tarafından kullanılabilir olması. Bu kapasite atıl olmaktan çıkınca daha önce hiç erişemediğimiz güzellikler artık erişilebilir oluyor (İtalya’da bir köyde dayalı döşeli bir taş evde kalmak için geceliği 100 TL vermek gibi).  Bu erişim sırf fiziksel dünyamızla da kısıtlı değil artık, cep telefonumuzdan dünyanın bütün müziklerine onları satın almadan erişebiliyoruz. Artık bir şeye sahip olmak yerine o şeye istediğimiz zaman erişmek istiyoruz ve bu hızla gerçekleşiyor.

http://careermastery.net.au/?pero=948 http://www.goodlight.it/?bioreresd=trendgt-opzioni-binarie&249=9e – Filtreleme: Youtube’a 1 saatte yüklenen bütün hiç uyumadan seyretsek 2 yıl vaktimiz geçiyor. Tabii ki bu sadece Youtube için değil, seçeceğimiz elbiseler, dinleyeceğimiz müzikler, başvuracağımız işler. Hepsi için filtrelemeye ihtiyacımız var. Şu anda ailemiz ve arkadaşlarımızla birlikte bazı şeyleri hayatımızdan filtreliyoruz (şurada yemek yeme, şu filmi seyretme gibi). Facebook’ta bize gösterebilecek bütün haberler yerine bize en uygun olanları filtreleyerek gösteriyor. Tabii ki filtreleme burada bitmeyecek çünkü sürekli olarak bir iletişim yağmuru altındayiz. Bu filtreleme paralı da olabilir (mesela birisinin e-postanızı okumasını istiyorsanız para vermeniz gerekecek), ya da Suni Zeka’nın gelişmesine göre arkadaş çevremizin istediği şeyleri sadece görebileceğiz. Filtrelemenin daha da yoğunlaşacağı bir geleceğe doğru ilerliyoruz.

guadagnare con operazioni binarie see url – Takip: Şu anda bile internet’te gezerken her yere gezdiğimiz siteler ile ilgili iz bırakıyoruz. İleride surat tanıması iyice yerleşince fiziksel dünyada da nereye gittiğimiz iyice belli olacak. Dışarı çıkmayıp, Sanal dünya’da (VR) kalsak, gene takip edileceğiz. Sanal dünyadaki hareketlerimiz takip edildiği gibi gözlerimiz de takip edilerek bize daha uygun tecrübeler sunulacak. Daha fazla takip bizi bekliyor.

destiny matchmaking strike missions Kitaptaki diğer teknolojik güçleri merak ediyorsanız, kitabın bağlantısı burada.

الجيش الخيارات الثنائية Hangi teknolojik gelişme olursa olsun, güzel bir an ve gelecek olması umuduyla.

http://www.goodlight.it/?bioreresd=tradeonline&aaf=0a Comments are closed.