Press "Enter" to skip to content

Girişim – remote.com.tr

remote: uzaktan tam zamanlı, yarı zamanlı ve proje bazlı çalışma
remote: İstanbul gibi bir şehirde trafikte inanılmaz derecede saat ve enerji harcayan birçok çalışanın aklında olup ama bir yolunu bulup geçemediği iş türü

Türkiye’de sadece remote çalışma üstüne kurulan ilk iş platformu www.remote.com.tr yayına girdi ve platformda bulunan uzman adayları işverenlere remote olarak hizmet vermeye hazırlar. Tabii ki biraz reklam gibi yazıyorum çünkü platform eşim Nihan Ulaş Uslu tarafından kuruldu. Ama bu platformun hayata geçmesi ve yayılmasıyla birlikte hem uzmanlar şehir hayatının getirdiği birçok zorluktan kurtulacaklar, anneler çocuklarını bir bakıca bırakmadan işlerini yapabilecekler, işverenler de Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından işlerini görecek uzmanlara kavuşabilecekler.

remote.com.tr Türkiye’de remote çalışmanın yaygınlaşmakta olduğunun ama ABD’deki gibi bir yaygınlanmakta olmadığının farkında. Hem işverenlerin gözündeki remote çalışmaya ait belirsizliği ortadan kaldırmak, hem de uzmanların bir nevi remote çalışabilme yetilerini ölçmek amacıyla bütün uzman adayları ile video mülakat yapılıyor ve uzmanlar kendilerinin birkaç dakikalık özgeçmişlerini video karşısında anlatıyorlar. İşverenlerde ilanlarına başvuran uzman adayların bu videolarını görebiliyor.

remote şu anda uzman adaylarla mülakat aşamasında ve belli bir sayıya ulaşınca iş ilanı almaya başlayacaklar.

remote çalışmayı düşünür ya da işinizin yakınında bulamadığınız ama uzmanlığına ihtiyaç olduğu birisini arıyorsanız, mutlaka remote.com.tr‘yi ziyaret edin!

Güzel remote çalışmalar

Comments are closed.